Autor Wiadomość
Flame
PostWysłany: Sob 20:32, 19 Gru 2009    Temat postu:

Że ostatnio 1/4 Twoich postów zawiera słowo "Bartek, Bartuś" etc.

Koniec offtopu.
Dragon
PostWysłany: Sob 20:27, 19 Gru 2009    Temat postu:

Że mu zazdroszcze?
Flame
PostWysłany: Sob 20:25, 19 Gru 2009    Temat postu:

Nie, po prostu takie są fakty.
Dragon
PostWysłany: Sob 20:19, 19 Gru 2009    Temat postu:

Może mu zazdroszczę, co?

Nie najlepszy przykład
Flame
PostWysłany: Sob 19:12, 19 Gru 2009    Temat postu:

A Ty miejscem do biadolenia o Bartku
Dragon
PostWysłany: Sob 18:42, 19 Gru 2009    Temat postu:

Robisz z forum o grach komputerowych, forum o telewizji i telegazecie
Flame
PostWysłany: Sob 18:21, 19 Gru 2009    Temat postu:

A ja o telegazecie

Wyjaśnić? A proszę Very Happy :

Telegazeta (w skrócie TG) - handlowa nazwa teletekstu nadawanego wraz z sygnałem wszystkich stacji ogólnopolskich oraz niektórych kanałów regionalnych należących do Telewizji Polskiej. Telegazeta powstała 1 stycznia 1989 roku. Była pierwszą transmisją teletekstową w Polsce. W pierwszych latach działania Telegazety na górnym pasku zamiast napisu "TVP" wyświetlał się tekst "PRiTV" (Polskie Radio i Telewizja). Na początku widzowie mieli do dyspozycji tylko ogłoszenia oraz program telewizyjny. Do dzisiaj w ramach Telegazety funkcjonuje wiele działów tematycznych, poświęconych m.in. ogłoszeniom, motoryzacji, biznesowi i gospodarce, aktualnościom (podawane na bieżąco depesze Polskiej Agencji Prasowej i Informacyjnej Agencji Radiowej), informatyce, pogodzie, kulturze, życiu Polonii.

1 stycznia 1994 ukazały się pierwsze napisy dla niesłyszących na stronie 777 Telegazety. Napisy te były przygotowane do filmu Rio Grande. Obecnie miesięcznie jest emitowane ok. 150 programów z napisami.

Telegazeta TVP1 i Telegazeta TVP2 zawierają praktycznie tę samą treść, jednak różnią się nielicznymi stronami. Inną wersję teletekstu nadają kanały tematyczne: TVP Polonia (Telegazeta TVP Polonia) oraz TVP Kultura (Telegazeta TVP Kultura). Większość oddziałów lokalnych emituje swoje własne teleteksty o tematyce regionalnej, jednak nie wszystkie posługują się nazwą Telegazeta, jak TVP Warszawa (Telegazeta TVP Warszawa) lub TVP Kielce (Telegazeta TVP Kielce). Część z nich przed lub po nazwie ma dodatkowe określenie, np. Telegazeta Łódzka TVP Łódź czy Lubelska Telegazeta TVP Lublin, a część nie posługuje się w ogóle nazwą Telegazeta, jak na przykład Teletext TVP Szczecin (pierwszy teletekst regionalny w historii TVP). Strona główna (100) Telegazety kilka razy przechodziła zmianę wyglądu. Ostatnia taka zmiana nastąpiła w 2008 roku.

Według różnych danych, Telegazeta ma od 4 do 20 milionów użytkowników. Zasięg Telegazety szacuje się na około 18 milionów osób (posiadacze telewizorów z tunerami teletekstu w Polsce).

By ciocia W.
Dragon
PostWysłany: Sob 14:43, 19 Gru 2009    Temat postu:

Mówiłem o komputrze
Flame
PostWysłany: Sob 14:31, 19 Gru 2009    Temat postu:

To historia telewizora
Dragon
PostWysłany: Sob 14:25, 19 Gru 2009    Temat postu:

Nie chce mi się tego czytać
Flame
PostWysłany: Sob 9:32, 19 Gru 2009    Temat postu:

Opowiem Ci bajkę:

Jednym z pierwszych osób, które przyczyniły się do postania telewizora, bo oczywiście bez niego nie było by telewizji, był Anglik William Crookes. To on w 1878 roku wynalazł lampę elektronową emitującą promieniowanie katodowe. W 1884 roku w Niemczech Paul Nipkow zbudował urządzenie do mechanicznej analizy obrazu, tzw. tarczę Nipkowa. Była to obrotowa tarcza ze spiralnie umieszczonymi otworami. W tym samym kraju, ale w 1897 roku Karl Ferdinand Braun zmodyfikował lampę elektronową Crookesa, tworząc prototyp kineskopu. W 1906 roku w Rosji Boris Rosing eksperymentował z tarczą Nipkową i lampą elektronopromieniową i udało mu się przesłać pierwsze obrazy telewizyjne, były jednak bardzo złej jakości. W USA Vladimir Zworykin wynalazł pierwszą elektronową lampę analizującą obraz, był to ikonoskop. Stało się to w 1923 roku.3 lata później John Logie Baird zademonstrował działający system telewizyjny, używając mechanicznej tarczy Nipkowa do analizy obrazu. W 1928 roku doszło wreszcie do powstania telewizji kolorowej. Zademonstrował ją Baird.
Po odkryciu tych wszystkich wynalazków umożliwiających przekazywanie obrazu teraz nadeszła pora na ich rozpowszechnienie. Mając telewizor trzeba było go pokazać ludziom i stworzyć możliwości do odbioru telewizji.
W 1929 roku BBC rozpoczęła eksperymentalne nadawanie programu telewizyjnego, stosując system Blaira. W 1936 roku BBC zaczęła wreszcie regularne nadawanie programu telewizyjnego z Alexandra Palace w Londynie. W 1940 roku w USA rozpoczęto nadawać eksperymentalne transmisje telewizyjne w kolorze, stosując obecny system odtwarzania kolorów. Tymczasem w Polsce w 1952 roku Telewizja Polska zaczęła regularnie nadawać programy telewizyjne. 1953 to rok, w którym zaczęto nadawać kolorowy program telewizyjny. W 1956 doszło do wyprodukowania pierwszego magnetowidu. Uczyniła to kalifornijska firma Ampex Corporation. 6 lat później satelita TELSTAR przekazał przez Atlantyk pierwsze sygnały telewizyjne. W 1970 roku firmy Decca z Wielkiej Brytani i AEG-Telefunken z RFN poinformowały o zbudowaniu perwszego systemu nagrywania i odtwarzania płyt wideo. System ten dopracowano jednak w latach 80. kiedy zaczęto stosować laser do odtwarzania płyty..W 1973 BBC i Independent Television wprowadziły w Wielkiej Brytanii pierwsze na świecie systemy teletekstu. 2 lata póżniej firma Sony wprowadziła system kaset wideo do użytku domowego. Tego samego roku poczta brytyjska(British Telecom) oznajmiła o wprowadzeniu systemu umożliwającego oglądanie danych na ekranie TV. 1979 roku japońska firma Matsushita opracowała płaski, kieszonkowy odbiornik TV w którym zastosowano wyświetlacz ciekłokrystaliczny. W 1986 roku wprowadzono cyfrowe systemy transmisyjne i udoskonalono systemy teletekstu. A już 3 lata później rozpoczęto w Japonii nadawać programy telewizyjne w wysokiej rozdzielczości obrazy, tymczasem w Wielkiej Brytanii wprowadzono telewizję satelitarną. W roku 1990 BBC wprowadziła cyfrowy system stereofoniczny (NICAM). Wprowadzono europejski system MAC. Umożliwiał uzyskiwanie ostrzejszego obrazu i większej liczby danych i liczby ścieżek dźwiękowych. Wreszcie w 1992 roku w USA zademonstrowano w pełni cyfrową telewizję wysokiej rozdzielczości.
Tak doszliśmy do naszych czasów, w których każdy może mieć telewizję cyfrową. Telewizje kablowe i sygnały satelitarne docierają do większości mieszkańców Europy i USA. Można ją też odbierać przez Internet. Jak potoczą się jej losy w przyszłości? Telewizja stanie się interaktywna. Będzie można wybierać filmy czy mecze piłki nożnej samemu. To my będziemy wybierać to co chcemy oglądać. Nie będziemy musieli chodzić do wypożyczalni, by obejrzeć żądany film. Telewizja upodobni się zatem do sieci. Nad programami interaktywnymi pracuje już BBC.

Teraz pomyśl!
Dragon
PostWysłany: Sob 9:29, 19 Gru 2009    Temat postu:

Nie telegazeta w komputerze też mi nie działa Smutny
Flame
PostWysłany: Sob 9:25, 19 Gru 2009    Temat postu:

Co tam komputer generalnie? Jest telegazeta!
Dragon
PostWysłany: Sob 9:20, 19 Gru 2009    Temat postu:

No właśnie, co tam zepsuty zasilacz i procesor oraz brak płyty głównej
Flame
PostWysłany: Sob 7:22, 19 Gru 2009    Temat postu:

Oj, tam karta graficzna
Dragon
PostWysłany: Pią 20:50, 18 Gru 2009    Temat postu:

Bez karty graficznej? Mruga
Flame
PostWysłany: Pią 20:45, 18 Gru 2009    Temat postu:

Weź IE. Co, jak co, ale "starsze" komputery obsłuży Mruga
Dragon
PostWysłany: Pią 20:43, 18 Gru 2009    Temat postu:

Szczególnie, że karta graficzna wyjęta i nawet w Operze gładkiego przewijania nie ma xD
Flame
PostWysłany: Pią 20:28, 18 Gru 2009    Temat postu:

Turniej na TMWW? Toż to awykonalne Very Happy
Dragon
PostWysłany: Pią 20:13, 18 Gru 2009    Temat postu:

Gierka fajna, ale pod koniec przymula. Szkoda, że tryb multi nie wypalił.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group